МИ З ВАМИ!
JESTEŚMY Z WAMI!

Effimat

ClassicMat, EffiMat - automatyczne systemy składowania

  • Najwieksza wydajność na rynku
  • Najniższy pobór mocy względem urządzeń konkurencyjnych -50%
  • Możliwość automatycznego załadunku
  • Możliwość integracji z systemem AKL!

Jednym z bardziej uciążliwych czynników spowalniających przetwarzanie zamówienia są błędy w kompletacji towarów  powodowanych pomyłkami osób odpowiedzialnych za prace magazynowe. Często wykonują one wciąż znaczną większość czynności magazynowych w porównaniu do odsetka automatyzacji, w której czynnik ludzki nie jest potrzebny. Naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów wychodzi duńska firma EffiMat®, pionier na rynku zmechanizowanej szybkiej kompletacji zamówień, sprzedający swoje produkty na całym świecie.

Szybko zmieniające się warunki na rynku, globalizacja oraz rosnące wymagania klientów względem dostawców i usługodawców skutkują utrudnionym utrzymaniem stabilnej pozycji firm. Sytuację utrudnia duża konkurencja: obecnie konkurują ze sobą już nie tylko poszczególne przedsiębiorstwa, ale również całe łańcuchy dostaw. Wymienione czynniki powodują, że utrzymanie pozycji konkurencyjnej staje się coraz trudniejsze, co sprzyja wdrażaniu automatyzacji w wielu dziedzinach gospodarki. Również przemysł magazynowy odnotowuje rosnące zainteresowanie w kierunku automatyzacji powierzchni składowania towarów i kompletacji zamówień. Głównym celem jest zoptymalizowanie procesów magazynowych, aby sprostać coraz bardziej rygorystycznym wymaganiom klientów. Chodzi przede wszystkim o możliwe zminimalizowanie czasu procesowania zamówienia, usprawnienia efektywności funkcjonowania magazynu, nie generując przy tym wysokich kosztów. Ze wsparciem przychodzą produkty duńskiego producenta.

EffiMat® istnieje na rynku od 2011 r. Firmie przyświeca cel poprawienia jakości i wydajności procesów kompletacyjnych, ze szczególnym ukierunkowaniem na kompletację zamówień drobnicowych.

W portfolio firmy figurują dwa kluczowe modele: EffiMat® oraz ClassicMat™. Są to dwa typy robotów pełniących funkcję wieży kompletacyjnej, inspirowanej tradycyjną windą pionową, jednakże wymienione modele są nieporównywalnie bardziej zautomatyzowane i wydajne oraz dają ogromne możliwości i eliminują błędy kompletacyjne. Urządzenia EffiMat® transportują towary w pionie oraz poziomie, co skutkuje zwiększeniem trzykrotnie efektywności w porównaniu do tradycyjnej windy pionowej. System jest w stanie zidentyfikować w jednym cyklu pracy do pięciu różnych standardowych skrzynek z różnymi kodami towarów. System opiera się na skanowaniu kodów kreskowych, co pozwala na uniknięcie błędów już na etapie zatowarowywania magazynu.

Niezależnie od tego, czy klient nastawiony jest na zautomatyzowaną szybką kompletację, czy optymalizację składowania, EffiMat® i ClassicMat ™ zapewniają efektywne zarządzanie na co dzień i inteligentne przechowywanie towarów. Innowacyjne rozwiązanie firmy – model ClassicMat™ gwarantuje wyjątkowo elastyczne przechowywanie długich i ciężkich przedmiotów. Ergonomiczna wysokość podnoszenia (do 20 m) zapewnia wygodne przechowywanie i kompletację. Flagowy model EffiMat® wyznacza nowe standardy dzięki swojej unikalnej, bezkonkurencyjnej, znanej na całym świecie wydajności kompletacji zamówień, zapewniając jednocześnie zerową stopę błędów. Warto wspomnieć, że pod względem wydajności produktu (przy modelu EffiMat® – do 250 paczek na godzinę) marka EffiMat® nie ma żadnej konkurencji pośród firm specjalizujących się w produkcji wind czy robotów. Windy dostępne na rynku oferują wydajność na poziomie jedynie 50 paczek na godzinę, co stanowi tylko 1/5 wydajności EffiMatu®. Pięciokrotnie większa wydajność produktu jest niezaprzeczalnym atutem pozwalającym na wstępną selekcję spośród konkurencyjnych firm i wybór innowacyjnego rozwiązania. Wspomniane wyżej zmniejszenie częstotliwości lub całkowita eliminacja błędów kompletacyjnych są kluczową zaletą obydwu modeli wież kompletacyjnych firmy EffiMat®. Decydując się na zakup jednego z produktów firmy EffiMat®, klient otrzymuje kompleksową, fachową obsługę i dopasowanie wież kompletacyjnych do swoich indywidualnych potrzeb. Oprócz flagowych modeli wież w standardowych wymiarach klient może również wybrać opcję skonfigurowania nietypowej wysokości wieży, może także określić swoje wymagania co do ilości i wysokości pudełek, rodzaju składowanego towaru, wagi poszczególnych towarów. Klient może zamówić modele EffiMat® razem z oprogramowaniem, lub zająć się integracją systemu z wieżą na własną rękę. Niewątpliwą zaletą obu urządzeń jest również możliwość dostosowywania ich wyglądu zewnętrznego do preferencji zamawiającego. Elastyczność firmy w tym zakresie pozwala na stworzenie zabudowy ze szkła akrylowego, zmianę koloru urządzenia, sygnowanie urządzenia logiem klienta. Dlatego też EffiMat® i ClassicMatTM z powodzeniem sprawdzą się w magazynach jako wysokowydajne urządzenia kompletacyjne gwarantujace ochronę przed osobomi bez uprawnień dostępu. Drogie towary składowane w urządzeniu EffiMat® będą czuly się jak w bankowym sejfie, a dodatkowo np. na potrzeby branży farmacetycznej urządzenia mogą być dostosowane do utrzymywania stałej wymaganej temperatury.

wróć do strony głównej